Zmarszczki mimiczne i trądzik u dorosłych - jak walczyć i jakie są przyczyny

Przez intermedialna, 12 Listopad, 2021

Zmarszczki mimiczne, to rodzaj zmarszczek, które pojawiają się jako pierwsze. W związku z tym często stanowią dla kobiet źródło poważnych kompleksów. W jaki sposób z nimi walczyć i w jaki sposób zlikwidować zmarszczki mimiczne? Przede wszystkim, pamiętajmy o prewencji, czyli zapobieganiu powstawania zmian w skórze, również zmarszczek mimicznych. Regularne stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków nie tylko poprawiają wygląd skóry, stanowią także źródło odżywki i sprawiają, że skóra jest bardziej odporna na powstawanie zmian, właśnie takich jak zmarszczki mimiczne czy inne.

Zaawansowane kosmetyki do cery ze zmarszczkami.

Pamiętajmy jednak o tym, że nawet za pomocą bardzo zaawansowanych kosmetyków nowej generacji, proponowanych przez renomowane koncerny kosmetyczne, nie zwalczymy zmarszczek głębokich i nie poprawimy owalu naszej twarzy. W tym przypadku pomóc mogą jedynie zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii kosmetycznej, takie jak kwas hialuronowy czy coraz popularniejszy ostatnio botoks. Pamiętaj przede wszystkim o prewencji, która w znacznym stopniu ogranicza powstawanie zmarszczek i innych zmian w skórze. Powody powstawania zmarszczek, to nie tylko starzenie się skóry.

To także promienie UV, niewłaściwe odżywianie się, niepoprawnie używane kosmetyki nawilżające czy natłuszczające, wolne rodniki. Jeśli pojawiły się na Twojej twarzy zmarszczki mimiczne, możesz próbować zwalczyć je za pomocą kremów przeciwzmarszczkowych. Powodują one, że skóra wchłania składniki, których potrzebuje, a nie wchłania zbędnych tłuszczów czy nawilżaczy.

Jak chronić swoją skórę przed promieniami słonecznymi

Staraj się także chronić swoją skórę, przed promieniowaniem słonecznym używając filtrów, co może spowodować cofnięcie się nieco widoczności zmarszczek mimicznych. Najlepiej sprawdzi się w przypadku usuwania zmarszczek mimicznych kuracja retinolem, czyli kuracja za pomocą kwasów owocowych, którą poleca się kobietom już po dwudziestym piątym roku życia. Nie należy wykonywać tych zabiegów częściej niż dwa razy do roku. Preparaty z retinolem naruszają nieco warstwę ochronną skóry, w związku z czym należy ją szczególnie intensywnie odżywiać po kuracji kwasami owocowymi.

Czym jest trądzik?

Trądzik to nic innego jak stan zapalny skóry. Wymaga on specjalnej kuracji polegającej na stosowaniu odpowiednich kosmetyków lub często leczenia dermatologicznego. Pamiętajmy, że trądzik występujący u młodzieży to nie to samo, co trądzik u osób dorosłych. Na ten drugi trzeba zwrócić szczególną uwagę i w żadnym wypadku nie należy leczyć go na własną rękę. Skąd bierze się ta przypadłość? Jakie są przyczyny trądziku u osób dorosłych? Przede wszystkim trądzik u osób powyżej dwudziestego piątego roku życia może być spowodowany niewłaściwą pielęgnacją cery i ciała.

Kosmetyki na trądzik skóry

Stosowanie kosmetyków dla młodzieży, będąc w wieku dwadzieścia pięć plus, może wyrządzić nam sporo szkody. Kosmetyki tego typu wysuszają powierzchnię naszej skóry, co zaburza jej poprawne funkcjonowanie. Początek trądziku u osób dorosłych zaczyna się w taki sam sposób jak trądzik u młodzieży, to znaczy w gruczołach łojowych naszej skóry zaczyna gromadzić się więcej tłuszczu i sebum. Przez to skóra jest bardziej narażona na gromadzenie się bakterii, które później powodują zmiany i wywołują niewłaściwe funkcjonowanie skóry. Zaczynają się pojawiać zaskórniki, najpierw w postaci delikatnej, których nie możemy dostrzec nawet gołym okiem. Z czasem zaskórniki przechodzą w fazę bardziej zaawansowaną, stają się czarne i widoczne nawet ze sporej odległości. Zobacz, co musisz zrobić, aby dbać o swoje włosy.

Przyczyny powstania trądzika u dorosłych

Powstają one w mieszkach włosowych. Zdarza się także, że zaskórniki mają barwę białą. Kolejne przyczyny powstawania trądziku u dorosłych, to zmiany hormonalne, w większości przypadków odpowiedzialne za zaburzenia w naszej skórze. Mogą być spowodowane nieregularnymi cyklami czy ciążą, niedoborem estrogenów, nadmiarem androgenów, zespołem policystycznych jajników.

Alergia jako powód powstawania trądzika

Kolejną, często zapominaną przyczyną powstawania trądzików u osób dorosłych jest alergia na niektóre pokarmy, która również może zaowocować zmianami skórnymi w postaci nieestetycznych wyprysków. Trądzik może być także uwarunkowany genetycznie, głównie trądzik różowaty, który jest dziedziczny, choć nie zawsze, nie w każdym przypadku. Czytaj to jest nasza strona dla dziewczyn i blog urodowy.

 

3 minuty

Comments