Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Przez intermedialna, 22 luty, 2022

W jaki sposób wybrać ciekawe dodatkowe zajęcia dla przedszkolaka? Na jakie zajęcia można zapisać dziecko, albo jakie zajęcia zorganizować mu w domu? Przede wszystkim, jeżeli Twoje dziecko chodzi do przedszkola, to ma już zapewniony kontakt z rówieśnikami. Umie dzięki temu komunikować się z innymi, spędzać czas z innymi dziećmi, bawić się z nimi.

Umie współżyć z innymi ludźmi, nie sprawia mu problemu komunikowanie się z nimi i porozumiewanie, zrozumienie wzajemne. Nie musisz więc koniecznie wysyłać dziecka na dodatkowe zajęcia w grupie, ponieważ równie dobrze możesz zorganizować mu różnego rodzaju zajęcia w domu.

Poświęcanie dziecku swojego własnego czasu jest bardzo cenne, ponieważ przez to budujemy więź z naszym maluchem. Jeśli rano dziecko jest w przedszkolu, a po południu wyślemy je jeszcze na zajęcia z angielskiego dla przedszkolaków czy inne podobne zajęcia, mniej czasu zostanie Wam na wspólne spędzanie chwil. Jeśli więc chcesz zapewnić dziecku zajęcia związane ze sportem, sztuką czy nauką, lepiej jest zorganizować je samodzielnie w domu. To Ty będziesz nauczycielką i przewodniczką swojego malucha w realizowaniu nowych zadań.

Na przykład ustalcie, że w poniedziałki razem uczycie się angielskiego, w środy razem malujecie, rysujecie, albo robicie inne związane z plastyką zajęcia, na przykład wyklejanki z kolorowego papieru, a w weekendy razem uprawiacie sport, na przykład jeździcie wspólnie na basen czy inne zajęcia, które przygotowane są dla mam z dziećmi. Dziecko ma szansę na rozwój, ale ma też szansę na spędzanie czasu z rodzicami.

2 minuty

Comments