Wygląd paznokci a twoje zdrowie

Przez intermedialna, 9 Listopad, 2021

Paznokcie, to wizytówka naszych dłoni. Nie wystarczy dbać o nie z zewnątrz, aby wyglądały estetycznie. Również Twoja dieta, to co spożywasz wraz z posiłkami każdego dnia, ma wpływ na wygląd Twoich paznokci. Jeśli zauważasz na nich plamki, przebarwienia, paznokcie są nadmiernie kruche, łamliwe, kiedy są choć odrobinę dłuższe zaczynają pojawiać się zadziory, oznacza to, że możesz mieć problemy ze zdrowiem.

Powinnaś wówczas skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który zaleci Ci odpowiednie badania.

Kolagen a paznokcie

Twojemu organizmowi może brakować kolagenu, krzemu, wapnia lub magnezu. Plamy na paznokciach mogą być wywołane na przykład zmianami wątrobowymi. Nie powinnaś zatem lekceważyć tego typu objawów. Jeśli chodzi o samo zdrowie paznokci, powinnaś stosować zdrową dietę, która wpływa korzystnie na wszystkie części Twojego ciała, również na włosy, skórę i paznokcie. Przyswajaj duże ilości zdrowego błonnika. Warto dbać o swoje paznokcie — do czasu poprawienia ich wyglądu, można pokusić się o założenie tipsów. Tipsy to dobry sposób na wyprowadzenie dobo jakościowej płytki zewnętrznej paznokcia.

Dieta a wygląd paznokci

Wprowadzaj do swojej diety jak najwięcej warzyw, owoców, zdrowych ziaren zbóż, kiełków. Wzbogać dietę o ryby, mięso drobiowe, tłuszcze pochodzenia roślinnego. Powinnaś ograniczyć spożywanie soli, niezdrowych cukrów i niezdrowych tłuszczów zwierzęcych, które bardzo często czają się nawet w zwykłych, pozornie lekkich i niegroźnych zupkach instant. Pij dużo wody i zdrowej herbaty (herbaty zielonej, mięty, melisy, naparów z rumianku, szałwii, bratka). Dzięki temu Twój organizm lepiej będzie przyswajał składniki odżywcze i witaminy, które dostarczasz mu na co dzień.

Suplementy diety na paznokcie

Jeśli nie jesteś zadowolona z kondycji swoich paznokci, zainwestuj w suplementy diety przeznaczone do wzmacniania paznokci, włosów i skóry. Możesz postawić także na odżywki, które zregenerują i wzmocnią Twoje paznokcie. Są to odżywki w formie lakierów, które nakłada się na płytkę jak zwykłą emalię, w formie olejków, które nakładamy podobnie do lakierów. Dostępne są także kremy do pielęgnacji dłoni i paznokci, które wcierane regularnie w okolice płytki paznokcia, wzmacniają ją, regenerują i nawilżają odpowiednio naskórek wokół.

 

2 minuty

Comments