Wesele i makijaż ślubny - jak się malować?

Przez intermedialna, 9 Listopad, 2021

Czy makijaż ślubny zawsze musi być biały lub wpadający delikatnie w odcień brzoskwini, jak na większości zdjęć panien młodych? Nie musi. Makijaż ślubny powinien być dopasowany tylko i wyłącznie do Ciebie. Jeśli na co dzień malujesz się sama, a w dniu ślubu postanawiasz skorzystać z usług makijażystki, zastanów się najpierw, czego będziesz od niej oczekiwała. Jeżeli wiesz, że dobrze wyglądasz w błękicie, kolorze niebieskim, fioletowym, zielonym i czarnym, to znaczy, że będą pasowały Ci bardziej chłodne kolory.

Kolory — jaki makijaż na ślub i wesele

Jeśli wypadasz lepiej, nakładając na powieki cień w kolorze różu, brzoskwini, brązu i złota, bardziej do Twojej twarzy pasują kolory ciepłe. Powinnaś umieć powiedzieć osobie, która będzie zajmowała się Twoim makijażem ślubnym, czego dokładnie od niej oczekujesz. Zastanów się, czy chciałabyś, aby makijaż był delikatny i jedynie podkreślał Twoją urodę, oprawę oczu, jednocześnie maskując niedoskonałości Twojej skóry, czy oczekujesz pełnego, intensywnego, wyjściowego makijażu, podobnego do takich, jakie fundujemy sobie na bal sylwestrowy. Jeżeli jest zimno, to sugeruję zadbać o swoją skórę.

Makijaż ślubny i weselny, w jakim będziemy się czuły dobrze.

Nie polecamy ani pierwszego, ani drugiego: to Ty musisz wiedzieć, czego oczekujesz i w jakim rodzaju makijażu będziesz czuła się naprawdę wyjątkowo. Pamiętaj, że ślub zdarza się raz w życiu (przynajmniej z takiego założenia musimy wychodzić, kiedy go bierzemy, w innym przypadku nie miałby sensu). Musisz więc tego dnia czuć się pewnie i atrakcyjnie. Po prostu doskonale.

Trwały makijaż ślubny i weselny — jakie kosmetyki wybrać.

Makijaż ślubny ma jedną cechę, która jest niezbędna: powinien być absolutnie trwały. Zwracaj więc uwagę na to, jakich kosmetyków będziesz używała do jego wykonania. Jeśli oddajesz się w ręce profesjonalnego makijażysty, podkreśl, że zależy Ci na utrwaleniu makijażu. Po pierwsze, istnieje wiele podkładów, które są trwałe same w sobie. Podobnie jest z cieniami do powiek, tuszami do rzęs, eyelinerami, pudrami. Często stosuje się dodatkowy utrwalacz, który przypomina nieco lakier do włosów.

Rozpryśnięty na Twoją twarz sprawi, że makijaż pozostanie na niej dłużej, nie zmaże się, nie spłynie i nie zostanie uszkodzony, nawet, jeśli się rozpłaczesz podczas tej ważnej dla siebie ceremonii.

2 minuty

Comments