Umycie okien - wiosenne porządki

Przez intermedialna, 1 Kwiecień, 2022

Sprzątam dom, zmieniłem pościel i wreszcie zdezynfekowałem najbrudniejsze miejsce w twojej kuchni. Teraz nadszedł czas, aby wyczyścić okna wewnątrz i na zewnątrz. Jeśli zastanawiasz się, jak odhaczyć tę ostatnią pozycję na liście sprzątania bez smug, szef sprzątania nauczy Cię, jak czyścić okna jak profesjonalista z firmy sprzątającej.

Zanim zaczniesz, zaleca pełne zaangażowanie w mycie okien — a to oznacza również wyjście na zewnątrz, ale w bezpieczny sposób. „Kiedy to tylko możliwe, czyść zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne szyby tego samego dnia, aby móc dokładniej sprawdzić swoją pracę” – mówi. Oczywiście, jeśli wynajmujesz mieszkanie, najlepiej pozostawić sprzątanie na zewnątrz, aby zajęła się nim wypożyczalnia. Ale jeśli jesteś dumnym właścicielem domu, zrób to (ale przyprowadź przyjaciela dla bezpieczeństwa – nie chcesz zepsuć sobie i bliskim weekendu, spadając z drabiny). A jeśli masz nowsze okna, które odchylają się do wewnątrz, uważaj się za szczęściarza, ponieważ praca właśnie stała się łatwiejsza.

Prezentujemy etapy Cosmeticdream daje nam podpowiedzi  jak umyć okna, przewodnik krok po kroku, jak wykonać zadanie tak łatwo, jak to możliwe, wskazując jednocześnie najczęstsze błędy popełniane przez ludzi, które powodują, że ich okna wyglądają na smugi.

Narzędzia potrzebne do mycia okien

„Aby pięknie wyczyścić szyby szklane, wystarczy kilka wysokiej jakości ręczników z mikrofibry przeznaczonych do szkła, przyzwoita ściągaczka ze skrobaczką w kształcie litery T i trochę płynu do mycia naczyń. Jeśli dokładnie czyścisz zaniedbane okna z plamami z twardej wody .

Jeśli twoje okna są pokryte farbą z " malowania ścian np. lub remontu domu, potrzebna będzie również plastikowa lub metalowa żyletka) aby naprawdę uzyskać ten błyszczący, czysty wygląd okien.
Najczęstszy błąd związany z myciem okien

„Wycieranie okien bawełnianymi ręcznikami zamiast mikrofibry, używanie zwiniętej gazety zamiast ściągaczki i tak dalej może zmienić proste zadanie w długą i frustrującą pracę” – mówi. „Jeśli chcesz cieszyć się czyszczeniem okien, zamiast się tego bać, po prostu zaplanuj z wyprzedzeniem, kupując wysokiej jakości ręczniki z mikrofibry przeznaczone do szkła i przyzwoitą wycieraczkę, aby Twoja praca była 1000 razy szybsza i przyjemniejsza”. (Tego wszyscy chcemy od mycia okien, prawda?)

  • Kompleksowe usługi sprzątające — sprzątanie biur oraz mycie okien paneli solarnych na wysokościach. Profesjonalne doczyszczanie i mycie powierzchni hal i magazynów — czyszczenie  i sprzątanie powierzchni parkingowych
 Przygotuj okno do mycia. Jeśli twoje okna znajdują się w pobliżu mebli, dzieł sztuki lub innych rzeczy, na których ci zależy, pamiętaj, aby je przesunąć lub zakryć, aby nie zostały uszkodzone podczas czyszczenia okien.
Wyczyść ramy okienne. Zanim zaczniesz od samego szkła, wyczyść ramy okienne uniwersalnym środkiem czyszczącym i ręcznikiem, aby brud nie spadł z ram i nie zabrudził okien, gdy starasz się, aby były czyste jak nowe.
Umyj okna wodą z płynem. Chwyć wiadro wody i dodaj tylko kilka kropel płynu do naczyń. Zwilż i przetrzyj okna w prostych liniach biegnących od góry do dołu.
Użyj ściereczki. Pociągnij wycieraczkę prostymi liniami prosto w dół szyby. Na koniec każdego pociągnięcia wytrzyj wycieraczkę ręcznikiem i powtórz te same ruchy. Rób to, aż okno będzie czyste.
Sprawdź jakość umytych okien. Sprawdź, czy okno nie ma smug lub zacieków. Jeśli go znajdziesz, zetrzyj go szklanym ręcznikiem.
Zetrzyj nadmiar wody i zmontuj pomieszczenie Gotowe!

 

https://derpur.pl/mycie-okien-na-wysokosciach-oferta-firmy-sprzatajacej

https://www.goap.poznan.pl/

 

 

 

3 minuty

Comments1