Segreguj swoje ubrania również według kolorów, fasonów lub okazji, podczas których je nosisz.

Przez intermedialna, 21 Styczeń, 2022

W tym artykule chcemy podpowiedzieć Ci, jak dbać o ubrania, buty i dodatki, aby zachowały dobrą formę przez dłuższy czas. Zarówno w przypadku ubrań, butów jak i dodatków, przede wszystkim zorganizuj swoją szafę i miejsca, w których trzymasz wymienione rzeczy. Postaraj się posegregować swoje ubrania tak, aby te noszone w danym sezonie były na wierzchu, pozostałe głębiej szafy lub w mniej dostępnych miejscach.

Segreguj swoje ubrania również według kolorów, fasonów lub okazji, podczas których je nosisz.

Dzięki temu zawsze łatwiej będzie Ci znaleźć to, co chcesz akurat na siebie włożyć. Podobnie zrób z butami i dodatkami. W miejscach, w których trzymasz rzeczy, których akurat nie nosisz (są na inny sezon), włóż środek, który odstraszy mole. Jeśli wolisz unikać chemii, może to być na przykład płócienny woreczek z wysuszoną lawendą.

Zwróć uwagę na to, jak przechowujesz swoje rzeczy: część z nich powinna być powieszona w szafie, a nie leżeć na półkach. Są to głównie spodnie, część spódnic, marynarki, żakiety, kurtki i płaszcze. Staraj się robić generalne porządki raz na jakiś czas (raz na rok, nie na pięć) i pozbywać się rzeczy, których już z pewnością nie będziesz nosiła.

Jeśli trudno Ci się z czymś rozstać, pomyśl sobie, że wyrzucając stary, potargany sweter, zrobisz tym samym miejsce dla nowego, lepszego. Staraj się zwracać uwagę na etykietki, metki i ulotki dołączone do rzeczy, które nosisz. Zwłaszcza dotyczy to butów i delikatnych tkanin. Czyść je i pierz zgodnie z instrukcją, trzymając się podanej temperatury.

W przypadku butów zwróć uwagę na to, że niektóre z nich nie nadają się do mycia za pomocą detergentów zawierających określone składniki. Jeśli chodzi o dodatki typu: torebki, rękawiczki, szaliki, apaszki, paski czy czapki, staraj się znaleźć dla nich odpowiednie miejsce w swojej garderobie.

Torebki, zwłaszcza wykonane z delikatniejszych materiałów (nie prawdziwej skóry) nie powinny leżeć jedna na drugiej, ściśnięte. Mogą się wówczas odkształcić i powyginać nieestetycznie. Na rękawiczki, szaliki i czapki przygotuj specjalne pudła lub przegrody, żeby nie wypadały z miejsca, w których je położysz. Pamiętaj, że jeśli będziesz odpowiednio dbać o swoje rzeczy, z pewnością odwdzięczą Ci się i posłużą Ci dłużej.

2 minuty

Comments