Rodzaje tipsów na żel i akrylowe i Jak dbać o suche dłonie i naszą skórę

Przez intermedialna, 9 Listopad, 2021

Chociaż naturalne, zadbane paznokcie wyglądają zdecydowanie bardziej atrakcyjnie, nie wszystkie możemy się nimi cieszyć. Powodów może być kilka. Pierwszy, najważniejszy, to nałogowe obgryzanie paznokci, do którego rzadko się przyznajemy. Paznokcie wyglądają wtedy wyjątkowo nieestetycznie.

Część z nas ma paznokcie, które są kruche i łamliwe. Mimo szeregu zabiegów pielęgnacyjnych nie możemy zapuścić ich, ponieważ w krótkim czasie ulegną zniszczeniu. Dobrym rozwiązaniem wówczas, aby nadać swoim dłoniom pięknego wyglądu, jest zdecydowanie się na tipsy, czyli sztuczne paznokcie.

Nie są to jednak znane z lat dziewięćdziesiątych plastikowe płatki, przyklejane do prawdziwych paznokci za pomocą kleju przypominającego „kropelkę”. Są dwa rodzaje tipsów, które używa się najczęściej. Pierwsze z nich, to tipsy żelowe. Powstawanie tipsów żelowych, to proces wieloetapowy.

Nakładanie żelu utwardzanego UV na paznokcie.

Na paznokcie nakładamy żel, który zostaje utwardzony za pomocą lampy UV. To metoda światłoutwardzalna, proces utwardzenia jednej warstwy trwa około dwóch minut. Tipsy żelowe uzupełniamy co trzy tygodnie, lub w zależności od potrzeb częściej. Zależy to od szybkości wzrostu naszych naturalnych paznokci. Paznokcie z żelowymi tipsami wyglądają prawie jak naturalne. Musimy jednak mieć świadomość, że mają niewielką trwałość. Łatwo je złamać, uszkodzić, nawet podczas codziennych czynności. Tipsy akrylowe, drugie z omawianych, są trwalsze.

Tipsy akrylowe wygląd paznokcie, które wyglądają naturalnie.

Tipsy akrylowe powstają z mieszanki proszku akrylowego i płynu akrylowego. Mieszanka nakładana jest w miejscu, gdzie tips (czyli sztuczna część naszego nowego paznokcia) łączy się z paznokciem naturalnym. Płytka zostaje opiłowana i wypolerowana, dzięki czemu zanika widoczna granica między prawdziwym paznokciem a nałożoną masą akrylową. Następnie prawdziwą część paznokcia, naszą naturalną, pokrywa się masą akrylową w taki sposób, aby całość wyglądała naturalnie i jednolicie. Tak jak zostało wspomniane, tipsy akrylowe są bardziej odporne na mechaniczne uszkodzenia. To metoda idealna dla osób, które obgryzają paznokcie. Tipsy akrylowe można przyozdobić w niemalże dowolny sposób, zatapiając w nich brokat czy niewielkie ozdoby. Możemy je także malować zwykłym lakierem. Uzupełniamy je podobnie jak tipsy żelowe, raz na trzy tygodnie.

Sucha skóra dłoni — jak nawilżać dłonie w silny mróz

Skóra naszych dłoni bardzo często jest sucha, ze względu na budowę naszych dłoni. Ich skóra jest cienka, nie zawiera dużo tkanki, tłuszczowej a co za tym idzie, gruczołów łojowych. Przez to produkcja naturalnych składników natłuszczających i nawilżających jest niewystarczająca w starciu z czynnikami zewnętrznymi, na których działanie narażone są nasze dłonie. Do wspomnianych czynników należą środki czystości, zwykłe mydło, mróz, zimny wiatr. Dłonie wysuszają się nawet podczas codziennego mycia, zwłaszcza jeśli nie stosujemy do tego celu mydła o odpowiednim PH i odpowiednich właściwościach nawilżających.

Stosowanie kremów z witaminą A i E

Powinnaś pamiętać o stosowaniu kremów, które zawierają dużą ilość witaminy A i witaminy E. Powinnaś stosować je minimum dwa, trzy razy dziennie, a najlepiej po każdym myciu rąk. Jeśli chcemy zadbać o skórę naszych suchych dłoni w sposób szczególny, możemy zdecydować się na zabieg parafinowy.

Parafina — sposób na zadbane dłonie.

Możemy wykonać go samodzielnie w domu, niewielkim kosztem. Kupujemy w aptece czystą parafinę, którą podgrzewamy i wlewamy na przykład do miseczki lub innego pojemniczka, gdzie będziemy mogły włożyć dłonie. Ręce muszą być umyte i posmarowane kremem, dość grubą warstwą. Wkładamy dłonie do ciepłej parafiny. Czekamy minutę lub dwie, wyciągamy dłonie, robimy dwuminutową przerwę, wkładamy kolejny raz. Powtarzamy tę czynność cztery razy. Dłonie owijamy folią aluminiową, a następnie ręcznikiem lub ściereczką, wykonaną z materiału który zatrzyma ciepło. Po pół godziny zdejmujemy folię, usuwamy parafinę i możemy cieszyć się delikatnymi, przyjemnymi w dotyku dłońmi, które absolutnie nie są już suche.

Peeling na dłonie poprawia krążenie.

Pamiętaj o regularnym stosowaniu peelingów, które poprawiają krążenie i mikro krążenie krwi w żyłach Twoich dłoni. Jeżeli masz tendencję do pękających naczynek, staraj się myć dłonie na przemian ciepłą i zimną wodą, co poprawi kondycję Twoich naczyń krwionośnych. Wzbogać również swoją dietę o istotne dla kondycji skóry witaminy A i E. Możesz kupić kapsułki, które zawierają te witaminy w każdej aptece.

Tagi

3 minuty

Comments