Jak możemy dodatkowo zadbać o zdrowie naszego dziecka

Przez intermedialna, 8 Listopad, 2021

W jaki sposób możemy zadbać dodatkowo o zdrowie naszego dziecka, dla którego odpowiednia dieta, odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczna są tak ważne? Przede wszystkim, zwracajmy uwagę na to, co nasze dziecko robi każdego dnia. Czasy, kiedy uczniowie szkół podstawowych spędzali całe dnie na podwórku, ganiając za piłką latem, zimą lepiąc bałwany i hasając po śniegu, minęły chyba bezpowrotnie. Nasze dzieci zamiast zdrowego biegania po podwórku, wolą często wybierać przesiadywanie przed komputerem lub grami, które podłączamy do telewizora.

Zdrowie dziecka a internet

Zamiast czytania książek wolą czytać coś w Internecie, czym narażają swój wzrok. Często siedzenie długo przed komputerem może być również szkodliwe nie tylko dla zdrowia oczu, ale i zdrowia kręgosłupa. Aby zachęcić swoje dziecko do aktywności, jakiejkolwiek, niekoniecznie w formie skomplikowanego sportu, za którym nie będzie przepadało, musisz dać mu dobry przykład i sam zacząć się ruszać. Wspólna wyprawa na basen od czasu do czasu, na łyżwy, na długi spacer z psem, może być przyjemnością, a jednocześnie inwestycją w zdrowie.

Zdrowe i pożyteczne dla dziecka — jak to połączyć

Wyobraź sobie, że zabierasz swoje dziecko na długi spacer do parku i opowiadasz mu o tym, co dzieje się w ekosystemie środowiska na co dzień. Jak oddychają i jak odżywiają się rośliny, co jest dla nich zdrowe a co nie, jakie żyjątka można spotkać w zadrzewionych miejscach i tak dalej. Podobnie, jeśli chodzi o dietę. Zamiast dawać dziecku codziennie kilku groszy na śniadanie w szkole, postaw na przygotowywanie mu posiłków osobiście. Gwarantujemy, że dla zdrowia Twojego dziecka znacznie korzystniejsza będzie przygotowana wcześniej w domu bułka z sałatą, serem i pomidorem, albo z szynką i rzodkiewką, niż batonik, który dziecko kupi sobie w sklepiku szkolnym, kiedy poczuje głód.

Zdrowa dieta dla dziecka — co dzieci powinny jeść.

Stawiaj na zdrowe produkty, które są bardzo istotne dla rozwoju Twojego dziecka, przede wszystkim na białko, na warzywa, owoce oraz pieczywo, które będzie prawdziwym pełno zbożowym i pełnowartościowym pieczywem, nieprzypominającą wydmuszkę papkę.

2 minuty

Comments