Jak dobrać welon do sukni ślubnej

Przez intermedialna, 4 Marzec, 2022

Planujesz jeden z najważniejszych dni w Twoim życiu, ślub. To oczywiste, że każda z nas chce tego dnia wyglądać naprawdę wyjątkowo, a więc dobieramy do naszej ślubnej stylizacji wszystko bardzo precyzyjnie, od sukienki, przez buty, po jaką bieliznę założymy pod spód. W jaki sposób wybrać welon do naszej sukni ślubnej? Welon kiedyś był elementem obowiązkowym ślubnej stylizacji, oczywiście mowa tu o ślubie kościelnym. Dziś niekoniecznie musimy go zakładać, ponieważ możemy welon zastąpić na przykład kwiatowymi ozdobami wplecionymi we włosy, czy ozdobą przypominającą koronę utkaną z dziesiątek albo setek perełek, czy kryształków. Jeśli jednak chcesz postawić na welon, pamiętaj o jednej głównej zasadzie: welon musi być dopasowany do długości sukienki.

Niefajnie będzie wyglądał welon sięgający Ci do stóp, jeśli Twoja sukienka sięga Ci do kolan. Podobnie nieco dziwnie wyglądałaby delikatna woalka na głowie, która nie sięga nawet ramion, kiedy mamy suknię po samą ziemię. Welon powinien być dopasowany nie tylko długością do sukienki, ale także kolorem i materiałem, z którego został wykonany. Kolor powinien być jak najbardziej zbliżony do sukienki. Możemy zamówić to w salonie, w którym kupujemy suknię. Jeżeli na sukni znajdują się dziergane hafty, to fajnie będzie wyglądało, jeśli takie same pojawią się na naszym welonie. Pamiętaj również o tym, że welon musi pasować do Ciebie samej, nie tylko do sukienki. Wybierz taki, w którym będziesz wyglądała ładnie i który nie przytłumi w żaden sposób Twojej urody.

 Kiedy i w jaki sposób zapraszamy gości na nasz ślub oraz wesele?

Jeżeli jesteś już w trakcie przygotowań do ślubu, możesz zapomnieć o kilku zasadach, które związane są z zapraszaniem gości, w natłoku obowiązków i planów do realizacji. Zaproszenia na ślub powinny zostać przesłane minimum trzy miesiące przed ślubem, tak więc musisz wówczas zarezerwować sobie czas na przygotowanie zaproszeń i dostarczenie gotowych do gości. Zaproszenia to nie tylko zaproszenia same w sobie, ale i po prostu informacja na temat tego, że powiadamiamy o planach zawarcia związku małżeńskiego. Jeśli chodzi o treść zaproszeń, dawniej to nasi rodzice zapraszali gości. Tak mówiły zasady savoir-vivre, że na zaproszeniach widnieją nazwiska nie pary młodej tylko i wyłącznie, ale i rodziców. Dopisywało się, że my, przyszli małżonkowie, zapraszamy wraz z rodzicami na nasz ślub. Dziś możemy śmiało pomijać nazwiska naszych rodziców w zaproszeniach, ponieważ ta tradycja w zasadzie przeszła do lamusa. Na zaproszeniu umieszczamy imiona i nazwiska narzeczonych.

Poza tym oczywiście datę ceremonii oraz dokładny, precyzyjny adres, gdzie odbywa się ślub i gdzie odbywać się będzie wesele. Możemy umieścić informację z prośbą o odpowiedź zwrotną, wraz z numerem naszego telefonu, aby goście mogli odpowiedzieć czy przyjdą na nasz ślub czy nie. Precyzujemy, kogo zapraszamy. Na przykład jeśli zapraszamy małżeństwo z dziećmi, piszemy, że zapraszamy osoby X i Y wraz z dziećmi. Zaznaczamy to. Jeśli rodzina ma dorosłe dzieci, zapraszamy je osobno.

3 minuty

Comments