Jak dbać o włosy zimą w czasie mrozu

Przez intermedialna, 9 Listopad, 2021

Włosy zimą stają się bardziej oporne na modelowanie i układanie. Po pierwsze elektryzują się, po drugie są w gorszej formie. Jak sprawić, aby były w dobrej formie również zimą? Po pierwsze, zwróć uwagę, dlaczego tracą swoją dobrą dotychczas kondycję. Latem, kiedy wyjdziesz na zewnątrz z mokrymi włosami, nawet tego nie zauważasz. Zimą zawsze starasz się dbać o to, aby włosy były suche, bo najzwyczajniej w świecie nie chcesz się przeziębić.

Różnice pielęgnacji włosów zimą a latem

Częściej sięgasz więc po suszarkę do włosów, która poprzez wysoką temperaturę wysusza je i niszczy. Latem włosy obciążone się promieniami słonecznymi, zimą z kolei obciążone są gorącym powietrzem z suszarki. Powinnaś pamiętać o tym, że mróz również działa niekorzystnie na nasze włosy. Zmiany temperatury, kiedy wychodzimy z ciepłego pomieszczenia na mróz, mogą wpływać negatywnie na strukturę włosów, które stają się bardziej kruche i łamliwe. Powinnaś pamiętać przede wszystkim o stosowaniu odpowiednich odżywek do włosów. Najlepiej sprawdzi się używanie różnego rodzaju odżywek. Postaw na odżywkę regenerującą, którą będziesz nakładała na swoje włosy bezpośrednio po ich umyciu, taką, którą spłukuje się po kilku minutach z włosów. Sprawdź jak dbać o swoje paznokcie.

Odżywka do włosów po myciu

Kiedy włosy wyschną (i będą już oczywiście opłukane z poprzedniej odżywki) spryskaj je odżywką w sprayu, która ma właściwości ochronne. Dzięki temu na włosach pozostanie niewidzialna powłoczka, która będzie chroniła włosy przed mrozem, podobnie jak robią to kremy stosowane na cerę w zimie. Jeśli te dwa zabiegi kosmetyczne, stosowane na co dzień, mimo wszystko nie sprawią, że Twoje włosy będą wyglądały lepiej, zaopatrz się w jeszcze jedną odżywkę, odżywkę do włosów w postaci nawilżającego wosku.

Jak często nakładać odżywkę na włosy

Nakłada się ją kilka razy w tygodniu, w zależności od potrzeb, na umyte włosy i pozostawia się ją na nich przez około pół godziny. Odżywka wnika głęboko w strukturę włosa, w pewien sposób uzupełniając jego strukturę, nadając mu elastyczności i sprężystości. Włosy wydają się po zastosowaniu wosku bardziej błyszczące i wydają się być nieco cięższe, łatwiej się je układa i lepiej się rozczesują, nawet po umyciu włosów szamponem, zostaje na nich niewidoczna powłoczka ochronna.

 

Tagi

2 minuty

Comments