HeathWOiMAN

Wygląd paznokci a twoje zdrowie

balsam paznokcie

Paznokcie, to wizytówka naszych dłoni. Nie wystarczy dbać o nie z zewnątrz, aby wyglądały estetycznie. Również Twoja dieta, to co spożywasz wraz z posiłkami każdego dnia, ma wpływ na wygląd Twoich paznokci. Jeśli zauważasz na nich plamki, przebarwienia, paznokcie są nadmiernie kruche, łamliwe, kiedy są choć odrobinę dłuższe zaczynają pojawiać się zadziory, oznacza to, że możesz mieć problemy ze zdrowiem.

Powinnaś wówczas skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który zaleci Ci odpowiednie badania.

2 minuty

Jak możemy dodatkowo zadbać o zdrowie naszego dziecka

W jaki sposób możemy zadbać dodatkowo o zdrowie naszego dziecka, dla którego odpowiednia dieta, odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczna są tak ważne? Przede wszystkim, zwracajmy uwagę na to, co nasze dziecko robi każdego dnia. Czasy, kiedy uczniowie szkół podstawowych spędzali całe dnie na podwórku ganiając za piłką w lato, zimą lepiąc bałwany i hasając po śniegu, minęły chyba bezpowrotnie. Nasze dzieci zamiast zdrowego biegania po podwórku, wolą często wybierać przesiadywanie przed komputerem lub grami, które podłączamy do telewizora.

2 minuty

Dla czego sport to zdrowie? Jaki sport wybrać dla siebie?

Chciałbyś zacząć uprawiać sport, jednak zawsze jakoś udaje Ci się znaleźć pretekst do tego, żeby jednak zostać w domu i nie ćwiczyć? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak możesz podpuścić delikatnie samego siebie, żeby zadbać o swoje zdrowie i wreszcie zacząć się ruszać! Po pierwsze, przygotuj sobie kartkę papieru i długopis i zapisz na niej, dlaczego chciałbyś zacząć uprawiać sport.

3 minuty