Co można kupić na kredyt - popdowiadamy jak sfinansować potrzeby!

Przez intermedialna, 26 Kwiecień, 2022

Dzisiejsza technologia telewizyjna rozwija się tak szybko, co chwile pojawiają się jakieś zmiany np. technologia HD, następnie full HD 3D, czy najnowsza bezpłatna telewizja cyfrowa. Zmiany są oczywiście pozytywne, mamy coraz lepszy obraz, dźwięk, możemy oglądać filmy w technologii 3D  we własny domu – zupełnie jak w kinie, tylko czasem brakuje popcornu. Wszystko fajnie, ale żeby mieć dostęp do najnowszych technologii, musimy zainwestować w dobry sprzęt, przede wszystkim w telewizor, do którego możemy dopasować sobie np. zestaw kina domowego, subwoofer czy okulary 3D, wszystko jednak zaczyna się od telewizora. Podstawowe nowoczesne modele kupimy już za tysiąc złotych, ale nie możemy w nich liczyć na żadne wypasione opcje, znajdują się one dopiero w modelach  z wyższej półki , ale te niestety sporo kosztują.

Jeżeli mamy wystarczającą ilość gotówki od ręki to sprawa jest prosta, wybieramy model, idziemy do wybranego sklepu i wychodzimy z telewizorem do domu. Nawet gdy nie mamy gotówki, nie musimy przecież męczyć się i oglądać filmów na starym telewizorze, każdy duży a nawet mały sklep ze sprzętem RTV ma w swojej ofercie kredyt na telewizor. Warto rozejrzeć się dobrze po sklepowych ofertach, ponieważ często zdarza się że sklepy, szczególnie sieciowe mają w swojej ofercie np. kredyt zero procent, w takim kredycie chodzi o to że nie ma oprocentowania rat, trzeba tylko zwrócić uwagę czy np. nie jest zbyt wysoka prowizja, wszystko zależy oczywiście od oferty kredytowej, może być przecież kredyt zero procent i zero prowizji. Kredyt na telewizor czy inny sprzęt RTV jest kredytem celowym i dotyczy ona tylko wybranej grypy produktów, znaczy to tyle że kupując np. pralkę czy zmywarkę już nie otrzymamy kredytu preferencyjnego tylko zwykły, jednak często zdarza się tak ze sklep na cały asortyment oferuje kredyt zero procent, czy zero prowizji. Kredyt na telewizor zazwyczaj udzielany jest na podstawie zaświadczenia o zarobkach(często sklepy mają swój wzór) oraz na podstawie dowodu osobistego. 

Żona dzwoni do męża do pracy i z płaczem informuje go że pralka się popsuła

Żona dzwoni do męża do pracy i z płaczem informuje go że pralka się popsuła i nie dość że nie ma w czym prania zrobić to w dodatku zalała łazienkę i jej ulubiony sprzęt do pedicure bo akurat leżał na ziemi.....lamentuje, że przecież mówiła że to stary rzęch, którego już rok temu nie powinno być w waszym domu i że znowu miała rację. Mija jakiś czas do tego samego męża, który jest też ojcem nastolatka, dzwoni wściekły syn że kumple się z niego śmieją bo ma starą przed potową wierze w pokoju, i że nie będzie się odzywał dopóki nie dostanie nowego sprzętu. Nie wspominając już o młodszym dziecku, które od paru miesięcy wierci dziurę w brzuchu rodzicom o PlayStation bo przecież wszyscy już w klasie dawno mają. Pomyślisz – domowy armagedon? Raczej efekt odkładania wszystkiego w czasie, pewnie po co wydawać pieniądze na coś co jeszcze działa albo co tak naprawdę nie jest niezbędne do życia...można tak myśleć, ale prędzej czy później przyjdzie nam nowe sprzęty kupić.

Kredyt na sprzęt RTV,AGD w takim momencie może okazać się jedynym wyjściem, zazwyczaj jest udzielny szybko , bez dłużących się bankowych procedur, całość zakupów na kredyt, nie licząc rzecz jasna czasu spędzonego na wyborze odpowiedniego sprzętu, potrwa mniej więcej godzinę, przy jakiś niejasnościach do dwóch godzin. Zakupy na raty zazwyczaj wyglądają tak: idziemy do sklepu, wybieramy sprzęt, zwracamy się do sprzedawcy żeby wypisał odpowiedni dokument, i z tym dokumentem kierujemy się do punktu kredytowego, tam pracownik dokona symulacji kredytu, określi nam wysokość raty, dopasowanej do długości okresu na jaki chcemy kredyt zaciągnąć(zazwyczaj są ramy czasowe spłaty), wypełni z nami wniosek kredytowy, który następnie przez internet wyśle do banku i na koniec powie że musimy poczekać na odpowiedź od banku. Czas oczekiwania na odpowiedź czasem zajmuje pięć minut o czasem godzinę, zależy to od wielu czynników np. od ilości wpływających do banku wniosków. Jeżeli wszystko jest w  porządku, bank wyraża zgodę na kredyt, podpisujemy umowę i odbieramy ze sklepu swój sprzęt. Nie jest to skomplikowana procedura, miejmy tylko ze sobą zaświadczenie o zarobkach  oraz dowód osobisty.  

Każdy z nas marzy aby raz czy dwa razy w roku wyjechać na wakacje.

Wymagania wakacyjne są różne, jednym wystarczy urlop pod tak zwaną gruszą, inni wolą morze, góry a jeszcze inni woleliby zamiast Polski wybrać się na wakacje za granicę, w  jakieś ciepłe kraje. O gustach jak wiadomo się nie dyskutuje, ale obojętnie na jaki wyjazd się zdecydujemy, musimy mieć wojaże dodatkowe pieniądze, oczywiście najlepiej jest jeżeli w ciągu roku uda nam się odłożyć pieniążki na wakacje, ale wydatków tych przewidzianych i co gorsza tych nie przewidzianych jest dużo, i nie zawsze uda się wygospodarować z domowego budżetu pieniądze na wakacje. Co wtedy zrobić? Zrezygnować z wakacji i odłożyć wyjazd na przyszły rok? Pewnie że można, ale może warto jednak wyjechać, odpocząć, naładować akumulatory na następny rok pracy? Jak? Z pomocą przychodzą nam banki, które mają w swojej ofercie w sezonie letnich wakacji, czy ferii zimowych kredyt na wakacje, jest zazwyczaj kredyt np. preferencyjnie oprocentowany, więc nawet jeżeli planujemy wyjechać np. na jesień, warto z takiej oferty skorzystać. Kredyt na wakacje zwany inaczej kredytem wakacyjny, udzielany jest zazwyczaj na rok, tak by został spłacony przed następnymi wakacjami, ma to swoje plusy, bo zdążymy go spłacić przed następnym latem, i albo możemy wziąć nowy albo nie. Aby otrzymać kredyt na wakacje na pewno będzie potrzebne nam zaświadczenie o zarobkach od naszego pracodawcy oraz dokument tożsamości(dowód osobisty). Kredyt na wakacje może pomóc w spełnieniu twoich marzeń o podróży w dalekie ciepłe kraje, czy po prostu spożytkujesz go na wypoczynek nad naszym pięknym morzem, w górach czy nad jeziorami.

Zmiana samochodu to zawsze poważna decyzja w naszym życiu, nie dość że musimy wybrać model, który będzie się nam najbardziej podobał, sprzedać stary samochód to jeszcze mieć sporo pieniędzy na nowy lub nowszy model. Oczywiście wybór modelu zależy od zasobności naszego portfela i od możliwości wydania określonej kwoty pieniędzy. Jedni wybierają luksusowe marki, drudzy użytkowe, a jeszcze inni np. sportowe...i tak samo jedni mają na zakup auto własne środki pieniężne, drudzy pożyczą być może od rodziny czy znajomych a jeszcze inni pomyślą o kredycie. Właśnie dla tej ostatniej grupy banki a także dealerzy samochodowi czy komisy mają w swojej ofercie kredyt samochodowy. U dealerów samochodowych, czyli przy zakupie nowego auta, bardzo często można spotkać kredyt samochodowy tak zwany 50/50 czyli połowę ceny auta wpłacamy w momencie zakupu auta, druga połowę np. za rok od momentu zakupu auta. Kredyt 50/50  zazwyczaj jest wolny od oprocentowania.

Komisy samochodowe oferują swoim klientom kredyt samochodowy udzielany za pośrednictwem banku.

Kredyt samochodowy udzielany w banku bez względu na to czy kupujemy samochód w komisie czy od osoby prywatnej, polega na tym samym. Jest to kredyt celowy czyli tylko i wyłącznie na zakup samochodowy, bank ocenia czy może nam udzielić kredytu na podstawie zaświadczenia o zarobkach i dowodu osobistego. Bank musi poznać wszystkie dane auta a więc : markę, model, rok produkcji a nawet ilość przejechanych kilometrów. Jeżeli bank wyrazi zgodę na udzielenie kredytu samochodowego, do momentu całkowitej spłaty kredytu jest jakoby współwłaścicielem auta, co jest potwierdzone w dowodzie rejestracyjnym samochodu. Możemy jeszcze sfinansować zakup samochodu kredytem gotówkowym, wtedy bank nie będzie się interesował tym na jaki cel potrzebne są na nam pieniądze, i rzecz jasna nie będzie współwłaścicielem pojazdu, jest to na pewno duży plus, nie ma problemu z ubezpieczeniem, możemy w dowolnym momencie sprzedać auto nie pytając się nikogo o zdanie. Wiele osób może zatem zadać pytanie: ok, skoro kredyt gotówkowy na samochód jest łatwiejszy to po co brać kredyt na samochód? Otóż odpowiedź jest prosta, kredyt na samochód zazwyczaj jest niżej oprocentowany niż kredyt gotówkowy, sami musimy przeprowadzić kalkulację i zdecydować jaką forma kredytu sfinansować zakup samochodu. 

Meble jak każda rzecz, z czasem się znudzą, zestarzeją, zniszczą czy po prostu minie na nie moda, i będą wyglądały u nas w domu jak relikt z przeszłości, nie mówimy ty oczywiście o starych rokokowych meblach czy innych przed wojennych ale np. o zużytej meblościance po cioci Jance w dodatku.  Jednym słowem, stare meble już nam się nie podobają i już, chcemy je wymienić na nowe. Podjęliśmy już decyzję o przemeblowaniu naszego mieszkania czy domu, mamy już katalogi i wiemy co kupić. Pozostaje tylko jeden problem, owszem mamy na to pieniądze, ale okazało się ze  za mało, bo te meble na które akurat zachorowaliśmy są droższe niż nasze przewidywania. Cóż....meble kupujemy przynajmniej na parę lat, nie warto więc rezygnować z marzeń i przez najbliższe lata męczyć się na twardej brązowej kanapie skoro podobała nam się wzorzysta kanapa z mięciutkim wypełnieniem, tym bardzie że chyba wszystkie sklepy meblowe oferują nam kredyt na meble. Oczywiście zanim zdecydujemy się na kredyt na meble, zróbmy dobrą kalkulację naszego domowego budżetu czy będziemy w tanie spłacać kredyt na meble. Kredyt na meble jest udzielany bezpośrednio w sklepie w którym decydujemy się na zakup kanapy, mebli kuchennych czy mebli do pokoju.

Sprzedawca ma uprawnienia do wypełniani wniosku kredytowego i przesłania go do mailowo do banku,a  także do podpisania w imieniu banku umowy kredytowej. Jeżeli sprzedawca nie ma takich uprawnień, procedurę  tą przeprowadzi reprezentant banku lub po prostu jego pracownik. Kredyt na meble, tak samo jak np. kredyt na telewizor rządzi się podobnymi zasadami, jest to kredyt udzielany tylko i wyłącznie na zakup mebli, w ramach promocji może być udzielany na preferencyjnych warunkach np. może być nisko oprocentowany czy nie mieć prowizji, to zależy do sklepu a przede wszystkim od banku. Kredyt na meble zostaniem nam udzielony na podstawie zaświadczenia o zarobkach, dowodu osobistego i rzecz jasne bank musi wydać pozytywną opinię, to znaczy, musi wyrazić zgodę na udzielenie nam kredytu na meble. Jeżeli całą procedurę przyznawania kredytu na meble przejdziemy pozytywnie (a nie jest ona skomplikowana i czasochłonna) meble ze sklepu będą mogły pojechać wprost do naszego domu.

Jeszcze parę lat temu, karta kredytowa dla kobiet albo nie istniała wcale albo zmieniała kolor ze standardowego granatowego lub szarego na pastelowy lub z emblematem np. obcasa, nic poza tym. Czasy się jednak na szczęście zmieniły, i oferta produktów bankowych poszła do przodu. Może nie ma zbyt wiele ofert, skierowanych tylko do kobiet, ale gdyby dobrze poszukać można natknąć się na ofertę dla kobiet. Na czym polega karta kredytowa dla kobiet? Generalnie zasady wydawania, użytkowania czy spłaty karty kredytowej są takie same jak przy standardowej karcie kredytowej dla wszystkich. Karta kredytowa dla kobiet łączy się z różnymi promocjami zakupowymi np. idziemy do jakiegoś sklepu z odzieżą czy obuwiem i płacąc kartą kredytową dla kobiet otrzymujemy w tym w tym sklepie jakiś rabat. Wykaz takich sklepów powinnyśmy otrzymać od banku w jakim decydujemy się na założenie karty kredytowej. Obniżki zależą od negocjacji jakich bank dokonał ze swoimi sklepami-parterami, mogą one wynosić od 2-3% nawet do 10%. Promocje mogą być różne, mogą np. dotyczyć tylko kolekcji sezonowych i np. bez wyprzedaży. Karta dla kobiet ma zazwyczaj ładniejszy i estetyczniejszy wygląd niż zwykłe karty kredytowe, często jest tak że same możemy sobie wybrać jak będzie wyglądać nasza karta kredytowa ( z wzorów jakie przedstawi nam bank). Karta kredytowa dla kobiet może okazać się fajnym produktem dla nowoczesnych kobiet, które lubią różne gadżety.

Na kredyt w banku jako osoba zadłużona albo ze złą historią kredytową raczej nie masz co liczyć na kredyt w banku. Pożyczka udzielna przez firmy pożyczkowe i pozabankowe nie jest produktem bankowym, dlatego pożyczkodawcy nie muszą sprawdzać swoich klientów w rejestrze bik czy krd, bo nie obiązuje ich prawo bankowe. To właśnie dlatego, możesz znaleźć wiele ofert typu: pożyczka bez bik, szybka kasa bez bik, pożyczka dla zadłużonych czy pożyczka bez zaświadczeń. Pożyczka bez bik różnie się nie tylko zasadami udzielania, również często oprocentowanie jest różne, niestety zazwyczaj wyższe niż kredyt zaciągany w banku. Jeżeli jesteś zainteresowany pożyczką bez bik, rozejrzyj się dobrze zanim zdecydujesz się na kolejny produkt, tak by wybrać ofertę najlepszą dla siebie, zwróć szczególną uwagą na wysokość oprocentowania oraz na tabele opłat i prowizji. Często bywa tak, że osoby który potrzebują gotówkę na zaraz, nie zwracają uwagi na szczegóły umowy, ba nawet nie czytają umowy, tylko składają podpis i cieszą się że maja pieniądze do ręki, dopiero kiedy zaciągnięty dług przychodzi spłacać zaczynają żałować swojej decyzji, bo np. okazuje się że nie wystarcza im na raty, które w rzeczywistości okazują się znacznie wyższe niż było to ustalana na początku, dlatego nie powielajmy błędów innych i starannie czytajmy umowę, jeżeli wszystko jest ok, pożyczka od ręki niejednokrotnie może nas uratować od problemów np. od wyłączenia prądu przez niezapłacony rachunek lub dwa.

W dzisiejszych czasach, chyba już każdy z nas ma konto bankowe, jest ono przecież nie zbędne do przelania przez pracodawcę naszej wypłaty, a ponadto jest nie zwykle wygodne, tym bardziej jeżeli nasze konto ma możliwość korzystania z konta za pomocą internetu, dzięki temu nie musimy stać w kolejce w banku lub na poczcie by opłacić nasze rachunki, siadamy przy stole w domu i spokojnie sami wykonujemy przelewy. Osobiste konto bankowe pozwala nam w pełni kontrolować nasze wydatki i wpływy a co za tym idzie zawsze na bieżąco wiemy jakie środki finansowe posiadamy. Jeżeli zakładamy nowe konto osobiste, na które co miesiąc będzie wpływać wynagrodzenie za pracę lub np. renta czy emerytura, to już po paru miesiącach od założenia konta, możemy się udać do banku i zapytać o debet w koncie osobistym. Debet w koncie osobistym polega na pozostawieniu przez bank na podstawie umowy debetowej z nami spisanej dodatkowych wolnych środków pieniężnych, z których możemy korzystać jak chcemy i kiedy chcemy(taka forma kredytu na nieco innych zasadach).

Debet w koncie defu, nie jest spłacany przez nas co miesiąc, jaką stała rata, co miesiąc bank sam sobie potrąci z naszego konto kwotę, ustaloną procentowo względem wykorzystanego debetu to znaczy np. jeżeli udzielono nam debetu w wysokości 5000 tyś zł, i nie wykorzystamy z tej kwoty ani złotówki, to bank nie powinien nam potrącić żadnych odsetek od debetu, może jedynie naliczyć jakąś niewielką kwotę tzn kosztów manipulacyjnych np. 5 zł. Natomiast wykorzystamy nasz debet w całości, czyli całe 5000 tysięcy, musimy mieć świadomość tego że w zależności od umowy, bank potrąci np. 200 czy 300 zł odsetek od debetu. Jak ustalany jest debet w koncie osobistym? Debet w koncie osobistym zależy od wysokości naszych co miesięcznych stałych wpływów, zazwyczaj jest to kilka krotność naszych dochodów czyli np. jeżeli zarabiamy na rękę 2 tysiące złotych, możemy liczyć na debet w koncie w wysokości 8 -10 tysięcy, oczywiście wszystko zależy od banku. Aby otrzymać debet w koncie osobistym, trzeba mieć zdolność kredytową, mieć dobrą historię kredytową oraz nie być zadłużonym np. w innych bankach.

Wiele banków ma w swojej ofercie konto dla młodzieży i osób do 26 roku życia, jest to konto zazwyczaj zwolnione z jakichkolwiek opłat np. za prowadzenie konta czy wydanie karty płatniczej. Do założenie takiego konta potrzebny jest dowód osobisty, a jeżeli nie mamy jeszcze 18 lat, będziemy musieli udać się do banku z którymś z rodziców. Warto mieć ze sobą również legitymacje szkolną lub studencką. Konto dla młodych, jest bardzo wygodne, zawsze mamy dostęp do swoich pieniędzy, możemy sami wypłacać pieniądze z bankomatu czy nawet wykonywać przelewy, wszystko oczywiście w ramach określonych limitów. Tak jak w dorosłym koncie, nadawany jest nam, numer rachunku bankowego, na który rodzice mogą nam przekazywać kieszonkowe, co jest szczególnie wygodne gdy uczymy się lub studiujemy w innym mieście niż mieszkamy. Do konta dla młodych, wydawana jest karta płatnicza, zazwyczaj możemy sami sobie wybrać wzór jaki znajdzie się na naszej karcie(wzory określa bank). O ile studenci już doskonale orientują się jak wydawać pieniądze by starczało do następnego przelewu, to dla młodzieży konto dla młodych może być doskonałą szkołą zarządzania własnymi pieniędzmi, dlatego w dzisiejszych czasach każda młoda osoba powinna mieć takie konto, by w niedalekiej przyszłości np. na studiach wiedzieć już co i jak działa.

Dobry komputer czy laptop to często w dzisiejszych czasach podstawa w każdym domu, bo nawet jeżeli nam nie jest niezbędny do życia, to nasze dzieci już świata bez komputerów sobie nie wyobraża i domu bez komputera czy laptopa również. Zakładamy oczywiście że kupujemy naszemu dziecku komputer, który ma być pomocny w nauce, ale doskonale zdajemy sobie sprawę że komputer będzie również a może przede wszystkim służył do zabawy a w szczególności do gier. Aby sprzęt spełniał wymagania nowoczesnych gier, musi być naprawdę dobry, dziś już nie wystarcza przeciętny tani laptop, a dobry komputer niestety sporo kosztuje. Nie zawsze nas stać, na wydatek rzędu paru tysięcy złotych, dlatego sięgamy po raty na komputer.  Zarówno specjalistyczne sklepy ze sprzętem komputerowym jak i duże markety który mają w swojej ofercie komputery czy laptopy chętnie sprzedadzą nam komputer na raty. Forma kredytowania komputera może być dwojaka, albo całą kwotę zakupu finansujemy kredytem, albo część ceny regulujemy gotówka, a resztę bierzemy na kredyt, wybór zależy tylko od naszych możliwości finansowych. Raty na komputer jak każde inne są udzielana na podstawie zaświadczenia o zarobkach, dlatego wcześniej poprośmy naszego pracodawcę o wystawienie takiego zaświadczenia, po to by dwa razy nie chodzić w to samo miejsce. Zakup komputera czy laptopa na raty nie jest trudne, razem z pracownikiem sklepu wypełnimy on-line wiosek kredytowy, który następnie zostanie przesłany do banku, bank po przeanalizowaniu naszej sytuacji finansowo kredytowej, podejmie decyzje o udzieleniu nam kredytu, jeżeli wszystko jest w porządku, podpisujemy umowę o kredyt i stajemy się szczęśliwym posiadaczem nowego komputera..i co z tego że na raty...skoro jest taki ładny i tyle potrafi, lub sprawia tyle radości naszemu dziecku..ani się nie obejrzymy a raty spłacimy i...kupimy nowy model bo ten już się zdąży zdezaktualizować, bo tak to już jest z komputerami że szybko się starzeją.

https://meteorsc.pl/jak-zabezpieczyc-sie-przed-slubem-i-problemami-finansowymi.html

 
 

 

 

 

13 minut

Comments