Ból głowy w ciąży. Co robić i jak sobie poradzić...

Przez intermedialna, 29 Marzec, 2022

Ból głowy u kobiet w ciąży może pojawiać się z tych samych powodów, co u każdej innej osoby, ale może być też spowodowany zmianami hormonalnymi. Nasze ciało się zmienia, zmienia się poziom hormonów, co nasz organizm często może źle znosić, a głowa jest na to bardzo wrażliwa. Często boli nas głowa, kiedy jesteśmy głodne, bo zapomniałyśmy zjeść śniadania, kiedy jesteśmy zestresowane, albo z wielu innych powodów.

Co brać, jakie leki, kiedy jesteśmy w ciąży i czujemy ból głowy? W zależności od tego, czy jesteśmy w 2 trymestrze, czy w trzecim trymestrze ciąży, lekarz ginekolog powinien doradzić nam, co ewentualnie możemy zażywać, a czego na pewno nie powinnyśmy brać. Kilkudniowy ból głowy może sprawiać, że nie możemy po prostu wytrzymać z bólu, a nie chcemy stosować żadnych farmaceutyków, aby nie zaszkodzić przypadkiem naszemu dziecku. Wtedy najlepiej jest postawić na domowe sposoby, których jest naprawdę wiele. Są to okłady ciepłe lub zimne, które mogą nam ulżyć w cierpieniu. Możemy próbować masażu relaksacyjnego: masujemy delikatnie skronie, dzięki czemu ból jest łagodniejszy. Dobrze jest się przespacerować, złapać odrobinę świeżego powietrza, zrelaksować się i odprężyć.

Często pomaga zwykła kąpiel, która nas orzeźwia i sprawia, że się relaksujemy. Jeżeli chodzi o domowe sposoby związane z masażem, zapomnianym, ale naprawdę skutecznym sposobem na złagodzenie odczuwanego bólu głowy, jest masaż okolic dłoni między kciukiem a palcem wskazującym. Choć brzmi nieco zabawnie, niewiarygodnie, to naprawdę daje dużą ulgę!

https://meteorsc.pl/node/42

2 minuty

Comments