Po trzydziestym roku życia Twoja skóra twarzy jest zdecydowanie bardziej narażona na powstawanie zmarszczek i przebarwień. Kiedy wkraczamy w dorosły wiek i mamy już za sobą etap dojrzewania, nasza skóra zaczyna się niestety starzeć. Najczęściej pierwsze objawy tego starzenia obserwujemy na skórze naszej twarzy i na skórze dłoni. Dlaczego tak się dzieje, to oczywiste. Ponieważ te partie naszej skóry są najbardziej narażone na szkodliwe czynniki zewnętrzne takie jak wahania temperatury (mróz, upał), zimny, mroźny wiatr, promienie słoneczne, zanieczyszczone powietrze, zanieczyszczoną wodę. Pielęgnacja twarzy po trzydziestce powinna polegać na tym samym, co wcześniej, z wprowadzeniem niewielkich zmian.
Krem 30 plus
Powinnaś zwracać uwagę na to, jakich kosmetyków używasz do makijażu, do demakijażu, jakich używasz kremów, toników, mleczek czy żeli do mycia twarzy. Staraj się wybierać takie, które przeznaczone są do Twojego rodzaju cery (tłusta, mieszana, normalna, sucha) oraz do Twojego wieku. Jest wiele kremów na rynku, które zawierają w swojej nazwie frazę „30+”, są one odpowiednie właśnie dla Ciebie. Kiedy nakładasz krem, wykonujesz demakijaż czy stosujesz jakiekolwiek inne zabiegi pielęgnacyjne, zwracaj uwagę na to, aby jak najmniej rozciągać niepotrzebnie swoją cerę. Dbaj o cerę i skórę a szczególnie o paznokcie.
Krem 30 plus jak używać?
Wykonuj ruchy okrężne, ale delikatnie. Nie przeciągaj dłonią czy płatkiem kosmetycznym po twarzy od góry do dołu, ale odwrotnie. Staraj się, aby Twoja skóra zawsze była odpowiednio nawilżona i natłuszczona. Stosuj maseczki regenerujące, które wzmacniają Twoją cerę i nadają jej sprężystości. Powstawanie zmarszczek, którym chcesz zapobiec, można porównać nieco do powstawania rozstępów.
Jak działa krem 30 plus na cerę?
Skóra rozciąga się, a co za tym idzie, pojawiają się na niej niewielkie zmiany, które bez pielęgnacji mogą coraz bardziej się zwiększać. Powinnaś zadbać również o swoją dietę, która powinna być bogata w błonnik, wapń, zdrowe tłuszcze i witaminy. Unikaj produktów wysoko przetworzonych, zawierających niezdrowe składniki typu tłuszcze zwierzęce i nadmiernie ilości soli, cukrów. Pamiętaj, że dieta także ma ogromy wpływ na stan naszej cery.
Zapomniałaś o kremie do twarzy na zimę
Skóra naszej twarzy zimą znacznie bardziej narażona jest na niekorzystny wpływ temperatury. Choć zbyt wysoka temperatura na zewnątrz, czyli upał z jakim spotykamy się w lato, również ma nie do końca pozytywny wpływ na naszą cerę, mróz może wyrządzić jej znacznie większe szkody. O twarz zimą dbamy przede wszystkim wybierając odpowiednie kremy do jej pielęgnacji. Jeśli będziesz zapominała o kremie, a jedynie nakładała na twarz podkład lub puder, możesz spowodować, że skóra twarzy będzie pękać. Dzieje się tak dlatego, że najbardziej zewnętrzne warstwy naszej skóry, są zdecydowanie bardziej narażone na występowanie mrozu. Zewnętrzne warstwy skóry to te, które złuszczasz kilka razy w tygodniu za pomocą peelingu. Zewnętrzna warstwa skóry zawiera mnóstwo martwych już komórek, które przez mróz mogą zacząć się łuszczyć i odpadać.
Krem zimowy na cerę
Kremy na zimę to takie, które nie tylko nawilżają naszą cerę, ale przede wszystkim natłuszczają ją i tworzą na niej warstwę ochronną. Jeśli masz problem z doborem odpowiedniego kremu, skonsultuj się z pracownikiem drogerii lub apteki. Powinnaś zwrócić uwagę na typ Twojej cery (czy się nie przetłuszcza, nie przesusza) oraz czy stosujesz często makijaż. Jeśli malujesz się na co dzień, zwróć uwagę na to, czy na zastosowany wcześniej krem uda Ci się nałożyć makijaż. Czasem o tym zapominamy i później rozczarowujemy się, że na zastosowany krem na zimę absolutnie nie da się nałożyć równomiernie fluidu, a puder wygląda na nim sztucznie. Nie możesz przez całą zimę zasłaniać twarzy szalikiem, więc zainwestuj w odpowiedni krem. Uważaj na właśnie paznokcie - używaj tipsów jeśli masz problem z paznokciami.
Ochrona i regeneracja cery kremem - kosmetyki na porę roku
Pamiętaj także o ochronie i regeneracji twarzy wtedy, kiedy jesteś w domu. Powinnaś stosować te same kosmetyki co o każdej innej porze roku, kiedy przebywasz w domu. W ten sposób nie przyzwyczaisz skóry twarzy za bardzo do kosmetyków o ochronnych, działających intensywniej właściwościach. Zauważ również, że Twoja dieta także ma znaczenie dla stanu Twojej cery zimą. Jeśli będzie bogata w witaminę E i zdrowe tłuszcze, skóra Twojej twarzy znacznie lepiej zniesie niekorzystne działanie mrozu.
Comments