Choroba lokomocyjna dotyka najczęściej najmłodszych

Przez intermedialna, 29 Marzec, 2022
Forums

 Odpowiedzialny za nią jest nasz błędnik. Jak powstaje choroba lokomocyjna, to znaczy skąd bierze się w nas uczucie słabości i dlaczego powstają lokomocyjne mdłości? Kiedy jedziemy samochodem, nasze oczy widzą, że przemieszczamy się z dużą prędkością, natomiast ciało odczuwa, jakbyśmy stali w miejscu. Stąd właśnie nasz błędnik nie umie ze sobą pogodzić tych dwóch sprzecznych ze sobą informacji i czujemy się źle. Jak wyleczyć i leczyć chorobę lokomocyjną, czy to w ogóle możliwe? Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną?

Nie można choroby lokomocyjnej wyleczyć, ale często przechodzi ona z wiekiem. Mają z nią problemy głównie dzieci, jednak po pewnym czasie uczucie słabości podczas podróży samochodem mija. U niektórych z nas jednak to nie przechodzi i mamy problemy z chorobą lokomocyjną na przykład podczas długich podróży, albo podczas podróży autokarem czy autobusem. Co robić, aby nie odczuwać tego nieprzyjemnego poczucia słabości podczas podróży samochodami? Możemy zażywać dostępne bez recepty leki, które sprawiają, że mdłości ani inne dolegliwości się nie pojawiają. Dzieci również bardzo cierpią podczas podróży jeżeli chorują.

Co jeść, albo co pić podczas podróży, żeby nie robiło nam się słabo? Tak naprawdę dieta nie ma specjalnego wpływu na nasze samopoczucie podczas podróży, jednak powinniśmy unikać ciężkostrawnych produktów i posiłków, ponieważ im pełniejsi się czujemy, tym większe jest ewentualność, że poczujemy się gorzej. Stawiajmy więc przed podróżą i w trakcie podróży na lekkie posiłki, które nie będą obciążały naszego żołądka.